Viena stāsta divas versijas

Jau iepriekš minēju, ka plānoju izlasīt trīs “plānās” Lārsona grāmatas par Līsbeti Salanderi, Mīkaelu Blumkvistu un izdevniecību Millennium.

Tad nu tā – pirmā grāmata pieveikta nepilnās divas dienās. No rīta pirms celšanās no gultas bija jāizlasa vismaz viena nodaļa, taisot brokastis, pusdienas grāmata bija blakus un no gatavošanas brīvā brīdi ķēru momentu un lasīju, kas notiks tālāk, vai Mīkaels atklās Vangeru dzimas noslēpumus un Harrietas pazušanu. Protams, ka visu pārējo dienas daļu sēdēju dziļi iegrimusi grāmatā un aizmirsusi par visu pārējo. Līdz ar to varu tikai bilst, ka man šī grāmata patika.

Savukārt pēc šīm divām aizrautīgajām dienām, sekoja vēlme noskatīties gan Holivudas, gan zviedru ekranizējuma versiju par grāmatu “Meitene ar pūķa tetovējumu”. Pirmo skatījos izslavēto un 5 Oskariem nominēto Holivudas versiju. Teikšu atklāti – gaidīju ko vairāk un nedaudz spraigāku. Filmā netika pieminētas visas grāmatā aprakstītās sižeta līnijas (kas protams saprotams, jo  jau tā filma gāja apmēram 2,5 stundas un tajā nav iespējams ielikt visu), kā arī filmas beigas nebija tādas kā aprakstītas (tas nedaudz lika vilties). Dienu pēc Holivudas versijas, kārta bija pašu zviedru veidotajai filmai, kas vairāk gāja pie sirds un radīja autentiskaku priekštatu par Hēdebi un Hēdestadi un visiem varoņiem.

Šobrīd kārta jau otrajai grāmatai, kas sākumā tik ļoti neaizrāva kā pirma, bet nu jau…atkal grāmata seko man ik uz soļa.

Filmu skatīšanās laikā, likvidējot vilnas kamolu krājumus, radās arī kaut kas silts un raibi sarkans, lai šajā aukstajā laikā sasildītu un iepriecinatu savas nosalušās pēdiņas.

Kā arī tapa iepriecinājums mammucim gada sirsnīgākajā laikā. Atceros, sākumā pat baidījos ķerties klāt šīs šalles adīšanai, domāju, ja ar vienu ficīti nepietiks, kā savienošu diegu galus un kā noslēpšu tos. Tomēr izradās, ka šīs šalles tapšanai nepieciešams tikai nepilnas stundas darbs un viena fice dzijas, divas adāmadatas, diegs un adata galu noslēpšanai. Un šalle gatava iepriecināt jauno īpašnieci un valkātāju.

Siltu dienu!!!

10 komentāri so far »

 1. 1

  Kikii said,

  Man arī labāk gāja pie sirds zviedru uzfilmētais variants.
  p.s. protams Holivudas aktieri simpātiskāki

 2. 2

  Tikai tagad atklāju Tavu blogu un saku paldies internetam :) Es domāju, ka esmu bišķi pāršāvusi pār strīpu pagājušajā gadā, kad uzadīju ap 10 lakatiem, bet lasot Tavu blogu, jūtu mierinājumu sirdī :) Fantastiski skaisti lakati! Noteikti gaidīšu jaunus rakstus!

  • 3

   Antris said,

   Paldies par labajiem vārdiem!
   Neticēsi, bet priecē doma, ka neesmu viena tāda uz lakatiem “ķertā”. Bet to pagājušā gada kopējo uzadīto lakatu skaitu neesmu vēl savilkusi kopā… laikam bail.
   Bet tagad, laikam būs jāsavelk gali un skaiti par pērnajiem lakatiem.

   P.S. Šogad jau tapuši tikai 3 :)

 3. 6

  Anita said,

  Sveiki. Esmu iesācēja… nopirku šādu dziju, lai uzadītu modernu šallīti meitiņai krāsainam pavasarim… bet nekāaa… neko nesaprotu kā to ada???? cik acis jāmet.. uz kuru pusi jāgriež diegs… man sanāk plakans žābo, nevis tāda lokaina truba :)
  Paldies.

  • 7

   Antris said,

   Anita, diemžēl nemācēšu pateikt, kā jāada šalle no šīs dzijas, lai sanāktu žābo tipa šalle, jo man ar šis bija pirmais un pagaidām vienīgais mēģinājums adīt ar šo dziju.
   Es sapratu, ka adīt ar šo dziju šallveidīgus izstrādājumus man īpaši neiet pie sirds.

 4. 8

  Ilze said,

  Labdien! Vai Jūs lūdzu varētu pateikt, kads ir tas raksts krāsainajām smukajām zeķītēm? Tas, kas izskatās kā gofrēts? Man ļoti patīk, izmēģinājos visādi izadīt, bet nesanāk.

 5. 9

  Lelde said,

  Labdien. Arī es loti veletos meitai noadit tadas zekites gofretas, bet isti nesanak tas valnitis. Vai Jus ludzu vatetu padalities ar padomu un musturu?

 6. 10

  Inese said,

  Sakiet , lūdzu, kā adīts zeķēm valnītis?


Comment RSS · TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: